Jezioro Brzozolasek
Jezioro Brzozolasek


Powiększ planWitamy

Zakwaterowanie


Informacje Turystyczne


Atrakcje


Listy gości


Uroki zimy


Rys historyczny


Charakterystyka jeziora


Wędkarstwo

Kolonia Snopki


Rozlewisko


Kąpielisko


Kanał Pogubie


Jabłoń


Kanał WiartelZarezerwuj pobyt
Informacje Turystyczne

Informacje turystyczne:

Dworzec PKS 3 km

Dworzec PKP 3 km

Najbliższe sklepy ogólnospożywcze 1 km

Najbliższa stadnina koni na miejscu

Kąpielisko 0,8 km           kompielisko

Las na miejscu

Staw na miejcsu

Boisko do piłki nożnej, kosz, tenis stołowy na miejscu 

Okolice które warto zobaczyć:

1. Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie

Kadzidłowo znajduje się ok. 10km od Rucianego-Nidy. Miłośnikom przygód polecamy wizytę w.Prywatnym Parku Dzikich Zwierząt. Park zajmuje obszar ok.100ha w Puszczy Piskiej. Dojechać tam najłatwiej trasą z Rucianego w kierunku Mikołajek. Dr Andrzej Krzywiński założył park w.celu zachowania wymierających gatunków zwierząt. Zobaczyć tam można m. in. bizony, tarpany, daniele, wilki skandynawskie, łosie, syberyjskie jelenie Dybowskiego. Park czynny jest codziennie od 9 do zmroku. Wiecej informacji pod nr tel. (87) 425-73-65

2. Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce

Święta Lipka - ta niewielka miejscowość znana już od XV wieku jako miejsce licznych pielgrzymek, położona jest w pobliżu Kętrzyna nad jeziorem Dejnowa. Co roku, ponad 100tys. turystów przyjeżdżających na Mazury, odwiedza znajdujące się tu Sanktuarium Maryjne. Z.powodu licznych grup pielgrzymów, Święta Lipka często nazywana jest "Częstochową Północy".

3. Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Leśniczówce Pranie

Leśniczówka Pranie  powstała około 1880r. Położona w Puszczy Piskiej (województwo warmińsko-mazurskie) tuż nad jeziorem Nidzkim. Przechodzi do historii dzięki pobytom w niej wybitnego polskiego poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, który po raz pierwszy przybył do Prania w lipcu 1950r. Przyjeżdżał z Warszawy przez kolejne trzy lata, jako gość ówczesnego leśniczego Stanisława Popowskiego. W 1952r. wraz z żoną Natalią snuje plany zamieszkania na stałe w okolicy jeziora Nidzkiego, które niweczy nagła śmierć poety w grudniu 1953 r. W 1980r. w Praniu utworzono Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

4. Śluzę w Karwiku i Guziance

5. Wioski żeglarskie Mikołajki, Ruciane Nida 

6. Prom na linie w Wierzbie koło Mikołajek

Wierzba to wieś położona w południowo-zachodniej części Popielskiego Rogu. Pierwsi osadnicy pojawili się tu w XVIIw. Wtedy to istniało kilka gospodarstw rolnych. Walory turystyczne Wierzby doceniano już przed II Wojną Światową. Wieś została nawet uwieczniona w książce Melchiora Wańkowicza "Na tropach Smętka".
Aktualnie Wierzba jest kolejną miejscowością turystyczną na Mazurach. Znajduje się tutaj Dom Twórczy Państwowej Akademii Nauk, port żeglarski i prom samochodowo-pasażerski.
Prom kursuje cały sezon pomiędzy Wierzbą a zachodnim brzegiem jeziora Bełdany, pokonując odległość około 350m.


7. Klasztor Starowierców w Wojnowie k/Ukty

Klasztor Starowierców w Wojnowie  (6 km od Ukty), jednej z najbardziej malowniczych miejscowości na Mazurach, nad Jeziorem Duś znajduje się zespół klasztorny, zbudowany w połowie XIX wieku. Wjeżdżając do wioski od strony Ukty, po lewej stronie znajduje się cerkiew prawosławna. Na końcu wsi z.prawej strony głównej wiejskiej drogi, znajduje się dawny żeński klasztor starowierców z maleńką molenną. Zabudowania otacza murek ze skromną bramą. Wokół podwórza ciągną się budynki zakonne i gospodarcze. W centrum stoi świątynia, w jej przedsionku eksponowane są stare zdjęcia z przedwojennego Wojnowa. W nawie głównej świątyni możemy zobaczyć ikony przedstawiające Świętą Trójcę, Matkę Boską, Chrystusa i proroków.